کلاس معکوس چیست؟ و سایت بیست بگیر چگونه به ما کمک می کند؟

«‌تدریس معکوس» یا «‌وارونه» روش‌ نوینی است که از سال ۲۰۰۴ میلادی به بعد مورد توجه دست اندرکاران تعلیم‌و‌تربیت و به ویژه معلمان قرار گرفته است.

کلاس معکوس را می‌توان شیوه‌ای آموزشی قلمداد کرد که شامل دو بخش است:

بخش اول : آموزش مستقیم انفرادی و استفاده از محتوای آماده شده و یا معرفی شده توسط معلم، مثل ویدئو، کتاب (در خارج از کلاس)

بخش دوم : فعالیت‌های یادگیری گروهی و تعاملی در داخل کلاس.

عده‌ای معتقدند کلاس معکوس صرفا دیدن فیلم آموزشی در منزل نیست و هدف از آن طراحی شکلی از تدریس است که دانش آموزان از طریق آن بتوانند به آزمایش و جستجوگری بپردازند و با دست پر در کلاس درس حاضر شوند. پس دانش آموز صرفا نباید در خانه فیلم آموزشی ببیند و باید به تحقیق هم بپردازد.

اهمیت یادگیری وارونه

در روش سنتی مطالب در کلاس درس و از سوی معلم ارائه می‌شد و فراگیران باید به صورت همزمان جزوه برداری می‌کردند. اما در حالت وارونه می‌توان در هر کجا و هر زمان دروس را یاد گرفت و ویدئوها را حتی چند بار تماشا کرد و وقت کافی برای یادداشت نکات داشت. در حالت سنتی دانشجویان نکات بسیاری را از دست می‌دادند و مجبور بودند که پی در پی جملات معلم را بنویسند.

استفاده از ویدئو باعث شد تا معلم تحت کنترل در بیاید و دانشجویان آزادی عمل بیشتری در انتخاب معلم خود و تماشا و توجه به تدریس او داشته باشند.

حالا با توجه به مطالب ارائه شده می توان به اهمیت سایت بیست بگیر را در این راستا پی برد. شما می توانید مطالب ارائه شده در این سایت را قبل از شروع تدریس معلم خود دریافت کنید، سپس شروع به یاد گیری نمایید. در سر کلاس به جای یادداشت برداری و جزوه نوشتن خوب گوش دهید و با پرسش های خود، یادگیری را کامل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *